پیش بینی فیلم های کن ۲۰۲۰ و حضور ایران

هر چند هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن به تعویق افتاده و حتا براى برگزارى آن در تاریخ جدید در اواخر ماه ژوئن هم اطمینانى نیست اما رسانه هاى مختلف از فیلم هایى نام مى برند که شانس بیش ترى براى حضور در کن خواهند داشت. کریستوفر نولان پنجاه ساله با فیلم جدیدش “Tenet” در راس فهرست قرار دارد و پس از وى همگان از وس اندرسون و فیلم “اعزام فرانسوى” نام مى برند. جوزف کوزینسکى فیلم “تاپ گان: تک رو” را گویا در کن نمایش خواهد داد که شاید تام کروز را پس از ١٨ سال به جشنواره برگرداند. ماى ون، بازیگر و کارگردان زن فرانسوى با فیلم “ADN” با بازى خودش، فنى آران و لویى گرل، لئو کاراکس با فیلم “انت” با بازى آدام درایور و ماریون کوتیار، لوانا بایرامى بازیگر زن ١٩ ساله اهل کوزوو فرانسوى با اولین فیلمش با عنوان “تپه اى که ماده شیرها غرش مى کنند”، کارولین وینیال با فیلم “الاغ من، عاشق من و خودم، فرانسوآ اوزون با “تابستان ٨۵”، خانم یمینه بن گى گى الجزایرى الاصل با فیلم “خواهران، از سینماى فرانسه شانس بیش ترى براى انتخاب در کن دارند.شمار دیگرى نام هاى آشنا در فهرست ها وجود دارند مانند نائومى کاوازه، کارگردان زن ژاپنى با فیلم “صبح بر خواهد آمد”، “جزیره برگمان” ساخته میا هنسون-لاو با بازى گرتا گرویگ، “آن فرانک کجاست” ساخته آرى فولمن اسرائیلى، آپیچاتپونگ ویراستاکول کارگردان معروف تایلندى با اولین ساخته خارج از تایلند خود با عنوان “Memoria” با بازى تیلدا سوینتون، یئون سانگ-سو با فیلم “شبه جزیره” که همگان ساخته موفق قبلى اش “قطارى به بوسان” را به یاد دارند، آنا لیلى امیرپور کارگردان آمریکایى ایرانى الاصل با فیلم “مونا لیزا و ماه خونین”، نانى مورتى با “سه طبقه”، جو رایت با “زنى در پنجره”، ادگار رایت با “شب گذشته در سوهو”، فرانکا پوتنت بازیگر زن فیلم معروف “بدو لولا بدو” با اولین تجربه کارگردانى خود، “خانه”،گرت برادلى با مستند موفقش “زمان” و انیمیشن “روح” محصول جدید پیکسار.

سینماگران ایرانى هم در تلاش براى حضور در جشنواره آتى کن بوده و جدا از آنا لیلى امیرپور ، بهمن قبادى با فیلم جدیدش به تهیه کنندگى راجر واترز هم از بخت بالایى براى حضور در جشنواره برخوردار است هر چند شایعاتى مبنى بر حضور فیلم هاى جدید جعفر پناهى و محمد رسول اف هم در کن شنیده مى شود که صحت و سقم آن را نمى توان تایید کرد. از میان تولیدات رسمى سینماى ایران هم شنیده ها حاکى از ارائه فیلم هاى جدید داریوش مهرجویى، مجید مجیدى، شهرام مکرى، رضا درمیشیان، برادران ارک، آیدا پناهنده، مرتضى فرشباف، محمد حسین مهدویان، محمد کارت، سهیل بیرقى، بهتاش صناعى ها، نوید محمودى، حمید رضا قربانى، بهنام بهزادى، عباس امینى، ابراهیم ایرج زاد، کاوه مظاهرى، على مصفا، عبد آبست، فرنوش صمدى، … به کن دارد.

لینک کوتاه این مطلب
Leave a Comment

دسته‌ها

شما می توانید به صورت مستقیم به جشنواره های بین المللی هنری و رویدادهای ملی ارسال اثر کنید. کافی است  طبق راهنما از قسمت “افزودن اثر” اطلاعات اثرتان را وارد کنید.

سپس در لیست فراخوان ها جشنواره مورد نظر را پیدا کرده و بر روی دکمه ارسال اثر کلیک کنید.

کارگاه ترجمه فرد

ترجمه فیلم، فیلمنامه و زیرنویس

ترجمه تخصصی فیلم و فیلمنامه کوتاه، بلند، داستانی و مستند

ترجمه چند رسانه ای

ترجمه های متنوع فایلهای صوتی و تصویری، نظیر فیلمهای آموزشی خارجی هم انگلیسی به فارسی و هم فایلهای فارسی به انگلیسی برای مکاتبات خارجی

خرید دوربین و لوازم جانبی با تخفیف