راهنما

به “سلام ثبت نام!” خوش آمدید. پلت فرم ما ارتباط بین هزاران هنرمند خلاق و جشنواره بین المللی را آسان می کند. 

این راهنما جهت استفاده بهتر هنرمندان و برگزارکنندگان عزیز نوشته شده است. در این نوشته با نحوه عملکرد سایت آشنا خواهید شد.

 

در نظر داشته باشید که این سایت می توانید یا به عنوان هنرمند و یا به عنوان برگزار کننده رویداد ثبت نام کنید. در ادامه بخش های مختلفی که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت را توضیح خواهیم داد.

راهنمای برگزار کننده:

پس از ثبت نام در سایت باید ایمیل خود را تایید کنید. پس از ورود به محیط کاربری وارد خواهید شد و این امکانات را می توانید استفاده کنید:

 • نوشتن اخبار و مقالات مرتبط با رویداد خود
 • ایجاد جشنواره با قابلیت داوری و دریافت آثار هنرمندان
 • معرفی و فروش محصولات خاص خود

در این جا نمونه ای فضای محیط کاربری را می بینید. در منو سمت راست به امکانات مختلف دسترسی دارید و در این صفحه خلاصه آماری و گزارشی از فروش ها و ثبت نام ها خواهید داشت که به شما در ارزیابی رویدادتان کمک بسیاری خواهد کرد.

پنل کاربری جشنواره

 

در تصویر زیر محیطی را می بینید که می توانید مقالات و نوشته های مربوط به رویداد خود را منتشر کنید. با این امکان می توانید اطلاعیه ها و گزارش های مربوط به رویدادتان را نیز منتشر کنید.

هر نوشته پیش از انتشار نیاز به تایید مدیر سایت دارد اما کلیه موارد حقوقی و مسولیت های نوشته های شما بر عهده کاربر می باشد.

افزودن مقاله

 

برای ایجاد یک جشنواره جدید بر روی جشنواره ها کلیک کنید و افزودن جشنواره را همانظور که در شکل می بینید بزنید.

بعذ از پر کردن جعبه های مورد نیاز اطلاعات جشنواره شما جهت بررسی برای مدیر ارسال می شود.

در نظر داشته باشید که اگر رویدادتان مسابقه ای است از گزینه افزودن جشنواره استفاده کنید در غیر صورت برای برگزاری رویدادهایی همچون همایش کارگاه های آموزشی سمینار و وبینارها با پشتیبانی تماس بگیرید تا برای شما رویدادتان را منتشر کنند.

اضافه کردن جشنواره

 

در شکل بالا می بینید که می توانید جشنواره خود را در صورت تایید مدیر ویرایش و مدیریت کنید.

در شکل زیر محیط  و فرم جشنواره جدید را می بینید که باید با دقت بسیار و در صحت کامل تکمیل شود. مسولیت های ناشی از نقص در فراخوان و برگزار نشدن رویداد بر عهده برگزار کننده  آن است.

 

 

اضافه کردن محصول و بلیط

همانطور که در تصاویر بالا می بینید شما می توانید محصولات رویداد خود را به فروش برسانید. این محصولات باید تولید شده خودتان باشد و یا حق فروش آن را از توزیع کننده و ناشر رسمی آن داشته باشید.

انواع محصولاتی که می توانید عرضه کنید شامل:

 • بلیط
 • کارت ورود
 • کتاب
 • محصولات مجازی
 • نمادهای فیزیکی رویداد مثل کلاه و تی شرت و ..
 • بسته های آموزشی
 • نرم افزارهای تولید شده
 • و …

راهنمای هنرمند:

شیوه ی ارسال فیلم و آثار هنری به جشنواره های بین المللی از طریق “دریچه سینما” به صورت زیر می باشد. لطفن پیش از ارسال تمامی قوانین را به زبان های فارسی و انگلیسی مطالعه بفرمایید. همچنین انجام صحیح تمامی مراحل زیر برای ارسال شدن اثر شما لازم می باشد اما هرگز به معنای اتمام مراحل ارسال نخواهد بود.

1- در سایت دریجه سینما از گزینه ی “ثبت نام” با ورود صحیح اطلاعات و انتخاب نام کاربری برای خود یک پروفایل بسازید.

 

2- اگر می خواهید فیلم، عکس و یا فیلمنامه به جشنواره ها ارسال کنید، به عنوان کاربر هنرمند ثبت نام کنید.

 

3- از طریق منوی “آثار من” اطلاعات آثار هنری خود را به دو زبان وارد و ثبت کنید. (تعداد پروژه های شخصی شما نامحدود می باشد) با این کار به رایگان برای اثر شما دو صفحه به زبان های فارسی و انگلیسی ساخته و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت که به جز لینک فیلم یا فیلمنامه و عکس های شما، می توانند اطلاعات مربوط به ساخت اثر شما را ببیند. همچنین این پروفایل در اختیار جشنواره ها قرار خواهد گرفت و به صورت عمومی به جز لینک اثر و رمز آن قابل مشاهده خواهد بود.

می توانید نمونه آثار را از اینجا ببینید.

در این قسمت شما باید پیش از این فایل فیلم خود را در سایت Vimeo.com بارگذاری کرده باشید تا بتوانید لینک آن را در سایت ما قرار بدهید.

آموزش تنظیمات قرار دادن فایل را در سایت می توانید بخوانید. در صورت نداشتن لینک vimeo فیلم شما پذیرفته نخواهد شد.

خصوصیات خروجی فیلم را از اینجا ببینید.

 

برای تنظیمات صحیح نمایش فیلمتان در سایت Vimeo.com طبق تصویر زیر عمل کنید:

رمز گذاری کنید

قابلیت اشتراک گذاری را فعال کنید

 

قابلیت دانلود را فعال کنید

4- از طریق منوی “جشنواره ها” میان جشنواره های موجود به جستجو بپردازید. شما می توانید در این قسمت بر اساس مکان برگزاری جشنواره، زمان برگزاری، نوع فیلم مورد پذیرش، هزینه ثبت نام و تاریخ ثبت نام جشنواره های موجود را فیلتر کنید تا انتخاب بین آنها برای شما راحت تر باشد.

 

5- با انتخاب جشنواره مورد نظر گزینه ی “ارسال پروژه” فعال می شود که با کلیک بر روی آن درخواست خود را جهت ارسال اثر مشخص شده به جشنواره مربوطه به اطلاع گروه “دریچه سینما” می رسانید.

 

6- پس از کلیک بر روی “ارسال اثر” صفحه ای باز می شود که در آن می توانید اثر خود و بخشی که مایلید فیلمتان در آن ثبت نام شود را انتخاب کنید.

7- پس از انتخاب جشنواره و پروژه به صفحه ی پرداخت هدایت می شوید تا مبلغ مورد نظر را از طریق درگاه اینترنتی امن پرداخت نمایید.

8- پس از طی این مراحل درخواست شما مستقیما و بدون واسطه برای جشنواره ارسال شده است و شما می توانید از منوی “ارسال های من” وضعیت فیلم خود را پی گیری کنید. هرگاه در وضعیت ارسال اثر شما تغییری ایجاد بشود، برای شما ایمیلی فرستاده خواهد شد. در صورتی که به هر دلیلی اثر شما پس از این دچار مشکل شود، هزینه ی پرداختی به شما باز نخواهد گشت.

همواره برای اطلاعات بهتر می توانید از قسمت “پشتیبانی دریچه سینما” که همیشه در پایین صفحه وجود دارد به صورت آنلاین و 24 ساعته سوالات خود را بپرسید.

برای تغییر زبان سایت می توانید بر روی پرجم کشور مورد نظر خود یا نام آن کلیک کنید تا زبان سایت تغییر پیدا کند. در نظر داشته باشید با تغییر زبان برخی از محتواها برای شما نشان داده نمی شوند. بنابراین بهتر است زبان را بر روی فارسی نگه دارید.

ورود

برای دسترسی به داشبورد اینجا کلیک کنید.

ما را دنبال کنید

لوگو اینستاگرام    لوگو تلگرام

logo-samandehi