بر اساس گزارش جدیدی که در The Intercept منتشر شده ، حداقل ۱۸ زن تهیه کننده فیلم برزیلی و متصدی جشنواره فیلم ” گوستاوو بک ” را به حمله جنسی و آزار و اذیت متهم کرده اند.

افزایش شهادت تحت تأثیر رفتارهای ادعایی بک – از جمله الگوی سو استفاده ، عذاب روانی و معاملات فاسد تجاری – پس از اشتراک یک پست فیس بوکی توسط “کت دو آلمیدا ” در فیس بوک ، مبنی بر پیشنهاد سو  استفاده جنسی بک از وی آغاز شد.

دی آلمیدا گفت که او می خواهد از حساب خود به عنوان راهی برای صحبت در مورد “حمله جنسی ، ماشین گرایی (تبعیض جنسی) و ستم” در صنعت فیلم استفاده کند

وی افزود:

“تجاوز جنسی یک جرم خشونت آمیز است که در آن رابطه جنسی سلاح باشد.”

با توجه به مقاله منتشره در  Intercept ، که در اصل به پرتغالی منتشر شده و اکنون از طریق ترجمه در Medium.com در دسترس است ، بک “بدون قید و شرط” همه اتهامات را رد کرده است.

 

بیانیه جشنواره رتردام

جشنواره فیلم روتردام ، در بیانیه ای که در وب سایت خود به اشتراک گذاشت ، گفت

، “گوستاوو بک برای IFFR به عنوان پیشاهنگی مستقل و برنامه ریز مهمان بین سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ کار می کرد. در ماه مه سال ۲۰۲۰ ، وقتی اتهامات مربوط به سو  رفتار جنسی برای اولین بار به طور مستقیم به ما ارایه شد ، سرانجام IFFR یک سری قدمها را برداشت و نتیجه آن قطع همکاری بیشتر با بک بود.

این مقاله را هم بخوانید:  راهیابی فیلم کوتاه کمک به جشنواره فبلم هنر بدون محدودیت

در حالی که جزئیات وقایع مورد مناقشه بود ، در نهایت مشخص شد که ادامه همکاری ما با بک از ارزشهای اصلی ما به عنوان یک سازمان فرهنگی و بستری برای گشودگی ، احترام و عشق به سینما حمایت نخواهد کرد. ”

در این جشنواره همچنین اشاره به تضاد منافع که در معاملات آنها با بک تجربه شده بود ، اظهار داشت:

“با این حال ، IFFR نیز به عنوان ادعاهای علیه گوستاوو بک فراتر از سو  رفتار جنسی تا چندین مورد تعارض منافع مشخص شده است.”

همانطور که توسط The Intercept گزارش شده است ، “بک پس از تقریباً آماده شدن [فیلم ها] از موقعیت خود در جشنواره های مهم استفاده کرد و به عنوان تهیه کننده فیلم اعتبار کسب کرد.

در عوض ، طبق شهادت ها ، وی قول داد که انتخاب این فیلم ها را در جشنواره هایی که در آن کار می کند ، به عنوان ایمیل هایی که ما به آنها دسترسی داشته ایم ، تسهیل کند. ”

از زمان آغاز به کار ادعاها در اوایل سال ، دیگر همکاران ارتباط خود را با بک قطع کردند.

طبق بیانیه ای که از طریق فیس بوک ارسال شده است ، IndieLisboa “در ماه ژوئن تصمیم گرفت پس از انتشار اولین شکایت ، همکاری خود را با گوستاوو بک به پایان برساند.”

بیانیه موبی

موبی که برای اظهار نظر مجله IndieWire را در نظر گرفته  ، اظهار داشت:

“گوستاوو بک قبلاً مقالاتی را نوشته است که در نوت بوک انتشارات MUBI منتشر شده است. ما در آینده از کمکهای گوستاوو بک استفاده نخواهیم کرد. MUBI از هر نوع سو sexual استفاده جنسی چشم پوشی می کند و افکار ما با افراد آسیب دیده است. “

این مقاله را هم بخوانید:  اکران مردمی فیلم " پایان نزدیک است " در روز قلم
لینک کوتاه این مطلب
این مطلب را به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

ورود

برای دسترسی به داشبورد اینجا کلیک کنید.

ما را دنبال کنید

لوگو اینستاگرام    لوگو تلگرام