چهارمین راهیابی فیلم سینمایی بزرگراه در جشنواره SiciliAmbiente ایتالیا خواهد بود. جشنواره SiciliAmbiente جشنواره ای بین المللی برای فیلم های مستند، انیمیشن و داستانی است. تمرکز این رویداد رقابتی بر موضوعاتی اجتماعی و انسانی همچون محیط زیست، توسعه پایدار و حقوق بشر است.

 

 

دوازدهمین دوره این رویداد رقابتی که هرساله در ماه ژوئیه برگزار میشد، امسال به دلیل پاندمی ویروس کرونا در تاریخ ۴ تا ۸ ماه اوت با کاهش تعداد تماشاگران و بصورت حضوری برگزار میشود.

 

 

فیلم سینمایی “بزرگراه” به کارگردانی فرناز امینی و تهیه کنندگی محمد شماعیان در تابستان سال ۹۸ تولید شده است. این فیلم داستان دختری را به تصویر کشیده که در یک قدمی حضور در تیم ملی تیراندازی برای اعزام به مسابقات جهانی قرار دارد و می‌خواهد در مسابقه انتخابی تیم ملی شرکت کند اما همسر او بر طبق قوانین کشور مانع از حضورش در این مسابقه انتخابی میشود. بزرگراه روایتگر مشکلات زنان ورزشکار برای فعالیت حرفه‌ای و جدی در عرصه ورزش است.‌
نویسنده ی اثر خانم فاطمه اباحمزه بوده اند و مجید واشقانی، شبنم قلی خانی، مهلقا باقری و محمد شماعیان در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

 


این فیم پیش از نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است:

• ۳۷ مین جشنواره فیلم های ورزشی میلان
• اولین جشنواره فیلم کلمبیا
۲۳مین جشنواره فیلم زنان Flying Broom ترکیه

مجموعه دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.

این مقاله را هم بخوانید:  راهیبای Film زندگی سگی به جشنواره‌ی فیلم هنر بدون توقف
لینک کوتاه این مطلب
ارسال دیدگاه

ورود

برای دسترسی به داشبورد اینجا کلیک کنید.

ما را دنبال کنید

لوگو اینستاگرام    لوگو تلگرام