فراخوان ثبت نام ۷۳مین جشنواره فیلم لوکارنو

هفتاد و سومین فراخوان ثبت نام جشنواره فیلم لوکارنو منتشر شد.

این رویداد مسابقه ای یکی از معتبرترین رویدادهای مربوط به فیلم در سراسر دنیاست. این رویداد از تاریخ ۵ تا ۱۵ ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی در شهر لوکارنو کشور سوئیس برگزار میشود. جشنواره لوکارنو در سطح جهانی به عنوان فستیوال کشف شناخته میشود، به این معنی که در طول سالیان برگزاری این جشنواره همواره استعداد فیلمسازان و بازیگران متعددی به همگان شناسانده شده است. این جشنواره علاوه بر اینکه مورد تأیید آکادمی فیاپ است، برگزیدگان خود را به آکادمی اسکار نیز معرفی میکند.
فیلم های ثبت نام شده در این رویداد در ۱۱ بخش مختلف پذیرش می شوند.
از بخش های بین المللی مهم این رویداد میتوان به بخش رقابتی فیلم های بلند، بخش رقابتی فیلم های کوتاه، بخش رقابتی فیلمسازان نوظهور، فیلم های تاریخی، بازسازی سینما و هفته منتقدین اشاره کرد.
بدیهی است خلاقیت و جلوه های بصری بدیع برای این رویداد مهم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. هیئت داوران که متشکل از ۵داور جهانی و فرهنگی حوزه سینما است، جوایزی به مجموع ارزش ۲۸۰،۰۰۰ فرانک را به برندگان جشنواره اهدا میکنند. جایزه ویژه این جشنواره پلنگ طلایی است که به بهترین فیلم در بخش بین المللی اهدا میشود.

 

شرایط ثبت نام:

  • فیلمسازان میتوانند آثار مستند، انیمیشن و داستانی را در بخش های مختلف این رویداد شرکت دهند.

  • بصورت کلی فیلم های با مدت زمان بالای ۶۰ دقیقه به عنوان فیلم بلند و فیلم های زیر ۵۹ دقیقه به عنوان فیلم کوتاه محسوب می شوند.

  • فیلم های شرکت کننده باید در طول ۱۲ ماه قبل از برگزاری جشنواره تولید شده باشند، ضمن اینکه محدودیت نمایش جهانی و بین المللی برای این جشنواره ضروری است.

  • زیرنویس انگلیسی برای تمام فیلم های غیرانگلیسی زبان، ضروری است.

  • فیلم هایی که هدف از ساخت آنها تنها موارد آموزشی و علمی است، در این رویداد شرکت نکنند.

ثبت نام این جشنواره، تنها از طریق وبسایت جشنواره و از طریق پرداخت هزینه ورودی و بارگزاری فیلم، امکان پذیر است.

اولین مهلت ثبت نام: ۲۴ مارس ۲۰۲۰
دومین مهلت ثبت نام: ۰۶ می ۲۰۲۰
مهلت نهایی ثبت نام: ۲۷ می ۲۰۲۰

جهت ثبت نام از طریق مجموعه دریچه سینما، میتوانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

۰۹۳۰۳۴۲۰۶۱۶

 

این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید
نظر خود را بنویسید