راهیابی فیلم سینمایی بزرگراه اثر فرزانه امینی به جشنواره Flying Broom ترکیه

فیلم سینمایی بزرگراه در سومین حضور بین المللی خود، در جشنواره فیلم زنان ترکیه اکران خواهد شد. جشنواره بین المللی فیلم زنان Flying Broom مخصوص فیلمسازان زن و فیلمهای با موضوع زنان است. این جشنواره هر ساله در ماه می در شهر آنکارا به مدت یک هفته برگزار می شود. تاریخ برگزاری بیست و سومین دوره این جشنواره بین المللی از ۷ تا ۱۴ ماه می است.

برگزارکنندگان جشنواره علی رغم اینکه در دوره های پیشین میزبان زنان فیلمساز سراسر دنیا بوده اند، امسال تصمیم گرفته اند همچون بسیاری دیگر از جشنواره های معتبر، به منظور حفظ سلامت عمومی جامعه و با شعار #در_خانه_بمانید این رویداد را به صورت آنلاین برگزار کنند. به دنبال شیوع ویروس کرونا، این جشنواره نیزبه صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
https://ucansupurge.org.tr/festival/ucan-supurge-film-festivali/

فیلم سینمایی “بزرگراه” به کارگردانی فرناز امینی و تهیه کنندگی محمد شماعیان در تابستان امسال تولید شده است. این فیلم داستان زنی را به تصویر کشیده که در یک قدمی حضور در تیم ملی تیراندازی برای اعزام به مسابقات جهانی قرار دارد و می‌خواهد در مسابقه انتخابی تیم ملی شرکت کند اما همسر او بر طبق قوانین کشور مانع از حضورش در این مسابقه انتخابی میشود. بزرگراه روایتگر مشکلات زنان ورزشکار برای فعالیت حرفه‌ای و جدی در عرصه ورزش است.‌

نویسنده اثر خانم فاطمه اباحمزه بوده اند و مجید واشقانی، شبنم قلی خانی، مهلقا باقری و محمد شماعیان در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

این اثر همچنین پیش از این نیز در ۳۷مین جشنواره فیلم های ورزشی میلان و اولین جشنواره فیلم Cinema Lab کلمبیا حضور داشته است.

مجموعه دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.

لینک کوتاه این مطلب
Leave a Comment

دسته‌ها

شما می توانید به صورت مستقیم به جشنواره های بین المللی هنری و رویدادهای ملی ارسال اثر کنید. کافی است  طبق راهنما از قسمت “افزودن اثر” اطلاعات اثرتان را وارد کنید.

سپس در لیست فراخوان ها جشنواره مورد نظر را پیدا کرده و بر روی دکمه ارسال اثر کلیک کنید.

کارگاه ترجمه فرد

ترجمه فیلم، فیلمنامه و زیرنویس

ترجمه تخصصی فیلم و فیلمنامه کوتاه، بلند، داستانی و مستند

ترجمه چند رسانه ای

ترجمه های متنوع فایلهای صوتی و تصویری، نظیر فیلمهای آموزشی خارجی هم انگلیسی به فارسی و هم فایلهای فارسی به انگلیسی برای مکاتبات خارجی

خرید دوربین و لوازم جانبی با تخفیف