به گزارش دریچه سینما؛ فراخوان ثبت نام پنجاهمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه تامپره در فنلاند منتشر شد؛ این جشنواره یکی از معتبرتزین جشنواره های فیلم کوتاه در جهان به شمار می رود که برندگان آن می توانند یکی از نامزدهای جوایز اسکار، BAFTA و EFA شوند.

در همین راستا پنجاهمین دوره ازاین جشنواره در ماه مارس سال ۲۰۲۰ برگزار می شود؛ هر ساله حدود چهار هزار فیلم کوتاه از کشور های مختلف در این رویداد شرکت می کنند که از میان آنها یکصد و ۱۰ فیلم در مرحله اصلی به رقابت می پردازند. لازم به ذکر است که در کنار جشنواره اصلی کارگاه ها و سمینارهای متنوعی برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

از شرایط حضور در این جشنواره می توان به حضور فیلم های کوتاه با مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه که تاریخ اتمام ساخت آنها پس از ژانویه ۲۰۱۸ باشد، اشاره کرد. از سوی دیگر کلیه آثار تولید شده در حوزه های فیلم های مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی امکان حضور در این جشنواره را دارند؛ این جشنواره محدودیت نمایش ندارد و زیرنویس انگلیسی نیز برای تمامی فیلم ها ضروری است.

در این دوره از جشنواره تامپره جوایز نقدی متفاوتی در ۵ بخش مختلف همچون ؛جایزه پنج هزار یورویی برای بهترین فیلم و سه جایزه هزار و ۵۰۰ یورویی برای فیلم های مستند، داستانی، انیمیشن ه برگزیدگان اهدا می شود. 

 این جشنواره همچنین شرایط حضور یکی از عوامل فیلم های برگزیده را نیز فراهم می کند.

مهلت های ثبت نام و هزینه ورودی این جشنواره به شرح زیر است:
اولین مهلت ثبت نام: ۳۱ آگوست، هزینه ورودی ۹ یورو
دومین مهلت ثبت نام: ۳۱ اکتبر، هزینه ورودی ۱۱ یورو
مهلت ثبت نام نهایی: ۱ دسامبر، هزینه ورودی ۱۳ یورو

 

این مقاله را هم بخوانید:  معرفی جشنواره بین المللی فیلم روتردام Rotterdam

جهت ثبت نام در این جشنواره از طریق مجموعه سینه پورت می توانید با شماره تلفن ( +۹۸۹۳۰۳۴۲۰۶۱۶ ) تماس حاصل فرمایید.

 

لینک کوتاه این مطلب
ارسال دیدگاه

ورود

برای دسترسی به داشبورد اینجا کلیک کنید.

ما را دنبال کنید

لوگو اینستاگرام    لوگو تلگرام

مطالب سراسر وب